Program

  1. izlučni krug

    Kandidat izvodi tri skladbe sljedećim redoslijedom:

    1. Petar Bergamo: Domande senza risposta II (izdavač Diapason) – ogledni dio u PDF dostupan ovdje. Svi prijavljeni kandidati dobit će e-poštom radnu verziju materijala, a tiskano izdanje po dolasku na natjecanje bez dodatne financijske naknade.

    2. Johann Sebastian Bach: suita za violončelo BWV 1010 – Preludij – referenca urtekst, transpozicija i fraziranje po izboru, izvedba bez repeticija

    3. Djelo po izboru s popisa:
    Roger Boutry: Divertimento (izdavač Leduc)
    Alfred Desenclos: Prélude, cadence et finale (izdavač Leduc)
    Claude Pascal: Sonatine (izdavač Durand)
    Lucie Robert: Cadenza (izdavač Billaudot)
    Pierre Sancan: Lamento et rondo (izdavač Durand)

  2. izlučni krug

    Kandidat izvodi tri skladbe sljedećim redoslijedom:

    1. Mladen Tarbuk: DIDGERIDOO za alt saksofon i gudački kvartet – cca. 10′ (uz sudjelovanje Gudačkog kvarteta Sebastian). Izdavač Diapason – radnu verziju materijala svi prijavljeni kandidati dobit će e-poštom dan nakon zaključenja prijava, a tiskano izdanje po dolasku na natjecanje bez dodatne financijske naknade.

    2. Sonata po izboru s popisa:
    William Albright: Sonata – izdavač Peters
    Fernande Decruck: Sonata – izdavač Billaudot
    Edison Denisov: Sonata – izdavač Leduc
    Jindřich Feld: Sonata za alt saksofon – izdavač Leduc
    Jeanine Rueff: Sonata za alt saksofon solo – izdavač Leduc
    Takashi Yoshimatsu: Fuzzy Bird Sonata – izdavač Billaudot

    3. djelo po slobodnom izboru (solo ili uz klavir*)

    * u slučaju da se odabrana kompozicija izvodi uz klavir, a službeni pijanist pregledom notnog zapisa koji se šalje uz prijavnicu unaprijed zaključi da je samo jednim pokusom nemoguće dostići dovoljnu kvalitetu izvođenja, kandidat će na traženje organizatora zamijeniti odabranu skladbu.

  3. Krug – FINALE (uz sudjelovanje orkestra Zagrebačke filharmonije pod ravnanjem Tomislava Fačinija)

    Kandidat svira dva djela sljedećim redoslijedom:

    a) Jeanine Rueff: Concertino za alt saksofon i komorni orkestar op. 17 (izdavač Leduc)

    b) Djelo po izboru:
    Jacques Ibert: Concertino da camera (izdavač Leduc)
    Lars-Erik Larsson: Concerto op. 14 (izdavač Gehrmans)
    Frank Martin: Ballade za alt saksofon (izdavač Universal),
    Pavle Dešpalj: Koncert za alt saksofon i gudače (izdavač Southern Music Pub. Co. – glasovirski izvadak; izdavač Splitsko filharmonijsko društvo – partitura) Revidiranu solo dionicu možete preuzeti ovdje.